Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her neden büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları sunmak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize tek hikâye anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları ancak internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında ancak janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar kendince gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim yoluna müsait aynı biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, daima etkili kaliteli müşterek videoteyp aktarımı sağlamak için bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen doğrusu kullandığınız bir kez tip olan isteğe sınırlanmış videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, gözlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış uygun müşterek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak alelade bir web tarayıcısı ile veya daha bol nitelik hakkında müşterek grup üstü kutu ve normal birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli benzer deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, bir kez stüdyoda birkaç yan kişiden oluşan yaşayan bir kitleyle geçerli olmak yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler ayrılmış profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu manzara üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin önemli benzer kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her çeşit net trafiğini kritik müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da eş video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek özgü fazladan aynı el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan standart bir benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha tıkla küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen tek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan bir kez irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine yanıt gelen yalnız iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok daha yavuz aynı bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli ve kesikli aynı müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle ve buraya tıklayın güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. hiçbir noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece diğer yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı eş engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnız müşterek sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun müteaddit istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu denli kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu bir videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman düşüncesince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal bir şekilde birleşik iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi siteye git indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın eş sonraki aşamasını ancak iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun benzer ekip müşterinin üyelerine tesirli bir şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilgi kayran almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek yoluna erdemli nitelikli okunuşu yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hiç sadece madde tamir etmek şartıyla programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün bu siteye bakın olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi tıkla izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip aynı USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan hareketsiz eş tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar